Porady

Zalety noszenia aparatu na zęby

Proste i zadbane zęby są oznaką zdrowia i jednocześnie wizytówką człowieka. Dlatego wiele osób cierpiących na wady zgryzu decyduje się na aparat ortodontyczny aby skorygować wadę i poprawić swój wygląd. Często wiąże się to z kompleksami, przez co rezygnujemy z uśmiechu. Tak więc dziś o zaletach tego urządzenia opowie lek. stomatolog z Stomatologdentystaopole.pl.

Dla kogo aparat ortodontyczny?


Dziś nie dziwi nikogo noszenie stałego aparatu ortodontycznego, także przez dorosłych. Noszą je zarówno dzieci i nastolatki jak i osoby dorosłe chcące poprawić swój wygląd. Celem leczenia jest nie tylko przywrócenie prawidłowego zgryzu, co redukuje ryzyko rozwoju chorób przyzębia i próchnicy, ale także poprawia estetykę uzębienia a często też rysów twarzy. Dostrzegane zalety pewnie będą zależały od skali problemu a także naszych oczekiwań i odczuć.


Czy noszenie aparatu ortodontycznego jest komfortowe?

Napewno pozbycie się kompleksu i komfort. Proste zęby łatwiej pielęgnować gdyż nie mają trudnych zakamarków na których czyszczenie trzeba poświęcać więcej czasu. Również o ile przyjemniej będzie się uśmiechać. Ponadto mając aparat ze względu na odkładające się resztki po jedzeniu jesteśmy zmuszeni do częstszego szczotkowania, czasem nawet po każdym posiłku, a to przecież korzystnie wpływa na stan zębów. Z tak wyuczonymi nawykami łatwiej będzie utrzymywać higienę jamy ustnej nawet już po zakończeniu kuracji. Z drugiej strony na początku kuracji jedzenie może wiązać się z bólem wtedy zbawienne będą lody, jogurty i chłodne zupy – nie powodują bólu, zaspokoją głód, a pomogą zrzucić na początku kilka kilogramów.

Zwiększona pewność siebie. Piękny uśmiech odciąży cię z kompleksów i będzie twoją ozdobą – zauważa dentysta Opole jest miastem, gdzie znajduję się wiele gabinetów stomatologicznych, które zakładają aparaty ortodontyczne.