Porady

Uśmiech – najpiękniejsza ozdoba kobiety, więc uśmiechaj się często!

Uśmiech to nie tylko wyraz uczuć, sygnał do produkcji endorfin przez ludzki organizm, ale także informacja o sile charakteru. Piękny uśmiech sprawia, że dobrze można poczuć się we „własnej skórze”. Jest to element „garderoby”, o który powinno się szczególnie dbać każdego dnia.

Wiele osób ze społeczeństwa uważa, że chcąc się cieszyć pięknym i zdrowym uśmiechem wystarczy chodzić do dentysty na kontrolę oraz szczotkować rano i wieczorem zęby. Jednak chcąc mieć zdrowe zęby i piękny uśmiech należy poświęcić większą uwagę jamie ustnej i znaleźć trochę więcej czasu na właściwą higienę.

Dbanie o zęby można podzielić na:

  • wizyty kontrolne u lekarza stomatologa,
  • leczenie stomatologiczne,
  • codzienną higienę uzębienia, obejmującą szczotkowanie i nitkowanie zębów oraz używanie płynów do płukania jamy ustnej.

Punktów jest sporo, jednak wiele kobiet podąża za hasłem „uśmiechaj się często”. Wzmaga to chęć dbania o zęby wśród pań, jak również u mężczyzn. Dodatkowo rosnąca świadomość powikłań i negatywnych skutków odczuwanych przez organizm, które wynikają z chorób uzębienia i przyzębia jest coraz większa.

Podczas każdej wizyty kontrolnej u stomatologa lub podczas zabiegów higienizacyjnych u higienistki stomatologicznej warto poruszyć kwestię właściwej higieny jamy ustnej. W gabinecie można usłyszeć, jak prawidłowo szczotkować i nitkować zęby. Jak dobrać pastę do zębów, na co zwrócić uwagę przy wyborze szczoteczki do zębów, czy faktycznie trzeba stosować płyn do płukania jamy ustnej i wiele innych zagadnień, na które na pewno usłyszy się rzetelną i zgodną z najnowszą wiedzą odpowiedź.

Uważa się, że dbanie o zdrowe zęby zaczyna się od małego i pierwszych nawyków higienicznych. Dlatego warto wybrać się z dzieckiem na wizytę do stomatologa dziecięcego, który przekaże niezbędną wiedzę i zachęci do dalszych wizyt, bez względu na wiek, pleć i problemy.

Dbajmy o siebie, o zęby i uśmiechajmy się częściej. To tak niewiele, a sprawi wiele przyjemności osobie uśmiechającej się i drugiej osobie.