Porady

Sposoby na ból głowy – zdrowy sen

W łóżku spędzamy jedną trzecią naszego życia, śniąc i odpoczywając. Dlatego też zdrowy sen jest niezwykle ważny i wpływa na nasze życie psychiczne, jak i fizyczne. Wiele dolegliwości może wynikać właśnie ze złej jakości snu i nie dbanie o niego we właściwy sposób. Mogą to być choćby bóle głowy. Na co warto zwrócić uwagę, aby skutecznie poprawić komfort swojego życia?

Zacznijmy od podstaw

Kiedy wszystkie sposoby na ból głowy zawodzą, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Przede wszystkim powinniśmy się wysypiać i wietrzyć pomieszczenie, w którym śpimy tuż przed położeniem się do łóżka. W pokoju powinien panować mrok, a wokół nas najlepiej, gdyby nie było rozpraszających dźwięków. Często pomocne jest zrezygnowanie z używania sprzętów elektronicznych, takich jak telefon, gdyż emitowane niebieskie światło źle wpływa na nasz sen.

Ekologiczna poduszka

Poduszki, wypełnione łuskami gryki regulują proces pocenia się i oddawania wilgoci. Łagodzą one migrenowe bóle głowy, pomaga w zwalczaniu bólów kręgosłupa i szyi, a ponadto poprawia ukrwienie. Są one wręcz stworzone dla alergików, ponieważ hamują rozwój bakterii i roztoczy. Jak widać, mają one ogrom zalet, które nie posiada zwykła poduszka z pierzem, na której śpi większość z nas.

Właściwości ekologicznych poduszek

Z łatwością dopasowują się do kształtu kręgosłupa, dając mu duże wsparcie, gdy śpimy. Głowa nie zapada się w poduszkę, dlatego szyja nie zostaje w ciągłym napięciu. Pomaga im wręcz odpocząć przez noc tak, jak to powinno się normalnie odbywać. Pochłaniają wilgoć, działają anty odleżynowo i niwelują chrapanie.

Pielęgnacja eko poduszek

poduszka

Pranie wykonuje się tak samo, jak w przypadku tradycyjnych poduszek. Można także wyprać samą poduszkę, po uprzednim wysypaniu z niej łusek. Ponadto, jeśli posiada ona zamek błyskawiczny, łatwo można regulować jej grubość, dosypując lub wysypując z niej łuski. Taka poduszka potrafi wytrzymać nawet 10 lat! Aby jednak czerpać z niej pełnię zdrowotnych właściwości, zaleca się jej zmianę raz w roku.