Porady

Skuteczne ocieplenie domu

W klimacie umiarkowanym, w którym leży Polska, występują gorące lata, ale i mroźne zimy. W czasie tych drugich szuka się schronienia w ciepłym domu. Co zrobić, by właśnie taki był? – tłumaczą eksperci z Ocieplenia-Wejherowo.pl.

Ocieplanie domu

Podstawową rzeczą staje się sprawienie, by to konstrukcja domu chroniła jego domowników przed chłodem. Ocieplać można i powinno się każdy budynek – zarówno nowy, jak i wybudowany kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat wcześniej. Domy trzeba izolować zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz. Dla budynków modernizowanych, bardzo często jedynym, a zarazem skutecznym rozwiązaniem na poprawę ich izolacji termicznej, jest ocieplanie od środka.

Czego użyć?

Najlepszą opcją do ocieplenia domu jest obecnie pianka poliuretanowa, która jest doskonałą izolacją cieplną. Najczęściej warstwy izolacyjne nakłada się metodą bezpośredniego natrysku piany poliuretanowej. Do jej zalet można zaliczyć to, że jest bezpieczna dla ludzi i otoczenia, a jej trwałość sięga dwudziestu pięciu lat. Cechują ją także szczelna i bezspoinowa izolacja, oraz wysoka paroprzepuszczalność (brak kondensacji). To dzięki technologii natrysku pianka tworzy jednolitą i pozbawioną mostków termicznych warstwę, która jednocześnie jest pianką „oddychającą”. Dlatego też pianka sprawia, że w pomieszczeniu jest lepsza jakość powietrza (niż przy użyciu innych metod). Bezsprzecznym plusem jest także to, że jej montaż jest niezwykle szybki (nawet do około 250 m2 w osiem godzin).

Zapoznaj się z realizacją firmy EkoDom: Ocieplenie poddasza pianką PUR Gdynia.