Porady

Licencje i wymogi przy przewozie osób busem 9-osobowym

W dzisiejszych czasach dość trudno o pracę, która da nam satysfakcję, a przy okazji sprawi, że będziemy mogli pozwolić sobie na życie na odpowiednim poziomie. Dlaczego więc by sobie takiej nie stworzyć? odpowiadają specjaliści z BusyMustang.pl.

Jak to możliwe?

Brzmi to dość niedorzecznie, ale nic przecież nie stoi przed tym, aby założyć własną działalność gospodarczą. Rozumiemy, że nie każdy ma na siebie pomysł, ale na przykład kierowcom powinien przypaść pomysł przewozu osób po kraju i nie tylko. Wystarczy tylko samochód i odrobina cierpliwości, ponieważ czeka na nas w takim przypadku odrobina biurokracji.

Licencje i wymogi

Aby móc przewozić osoby na terenie naszego kraju potrzeba odpowiednich uprawnień. Rozróżnia się przy nich jednakże przewozy okazjonalne, regularne oraz specjalne. Pierwsze z nich polegają na przewozie grupy osób z punktu A do B. Drugi tryb to nic innego jak autobus, który zatrzymuje się w konkretnych punktach i zabiera pasażerów. Pierwszym etapem ubiegania się o przewóz busem jest zdobycie pozwolenia do wykonywania zawodu, który wydawane jest przez starostę. Trzeba przy tym posiadać odpowiednie zabezpieczenie pieniężne, które dla pierwszego pojazdu wynosi dziewięć tysięcy euro, a także nieposzlakowaną opinię.

Reasumując, przewozy busem są ciekawym pomysłem na działalność gospodarczą, o ile posiadamy odpowiednie środki na jej rozpoczęcie. Pamiętajmy przy tym, że busy do Holandii i Niemiec wymagają oddzielnych pozwoleń.