Porady

Domowa pasta do zębów?

Badania pokazują, iż pasty dostępne w sklepach posiadają wartości niektórych substancji ponad limitem. A to z pewnością nie służy naszemu zdrowiu. Może warto spróbować samemu zrobić domową pastę? – pyta lekarz stom. z gabinetu Stomatologdentystaopole.pl.

Jama ustna

Śluzówka, wyścielająca jamę ustną, jest bardzo delikatna. Nabłonek, który jest bardzo cienki, niestety bardzo dobrze wchłania szkodliwe enzymy. Dodatkową drogą dostania się toksyn do organizmu są krwawiące dziąsła. Dlatego tak ważne jest aby pasta do zębów była jak najmniej szkodliwa.

Prosta domowa pasta

Sodę oczyszczoną oraz olej kokosowy należy wymieszać w równych sobie proporcjach. Zadaniem sody będzie łagodne i bezpieczne oczyszczenie zębów (efekt piany) – jest też składnikiem past dostępnych w sklepach. Jej odczyn jest zasadowy, więc zneutralizuje kwasy powstałe w jamie ustnej, które są powodem próchnicy. Soda również odświeży zapach. Natomiast olej kokosowy posiada właściwości wybielające. Dodatkowo ma działanie przeciwgrzybicze oraz przeciwbakteryjne, co z pewnością korzystnie wpłynie na uzębienie i nasze zdrowie.

Samodzielnie wykonana domowa pasta do zębów może być zdecydowanie lepsza pod względem jakości, świeżości i skuteczności niż tradycyjne pasty ze sklepowych półek. A najważniejsze jest to, że taka pasta nie jest toksyczna, tylko bezpieczna dla dzieci w każdym wieku.

Warto jednak odwiedzić zawsze gabinet stomatologiczny Opole jest miastem, w którym znajdziecie dobrego dentystę, którego będzie mogli poprosić o konsultację w zakresie domowej pasty do zębów.