Porady

Bramy garażowe – jakie wybrać?

Aby podjąć ostateczną decyzję, do wyboru własnej bramy garażowej, należy poznać różne ich rodzaje, by zdecydować się na tą, która najbardziej będzie odpowiadała indywidualnym preferencjom – zauważają eksperci z dzialki-chmielowice.pl.

Rodzaje bram garażowych

Wyboru można dokonać z następujących rodzajów bram:

– Wrota – to najstarszy, już coraz rzadziej stosowany typ. Należy liczyć się z tym, że otwarcie skrzydeł zajmuje dużo miejsca, a montaż elektrycznego napędu nie zawsze jest możliwy.

– Rolowane – jej sposób działania wygląda podobnie jak żaluzji okiennych. Zajmuje ona mało miejsca i jest wygodna w eksploatacji. Zakupu bramy dokonuje się od razu z jej napędem elektrycznym.

– Uchylna – inaczej płytowa. Składa się z jednego „kawałka”, dolna część bramy uchyla się na zewnątrz (na podjazd), zaś górna do wnętrza garażu.

– Segmentowa – inaczej sekcyjna, może być górna lub boczna. Jest to najlepsze rozwiązanie przy krótkich podjazdach. Brama segmentowa jest szczelna i pozwala na dobre ogrzanie garażu.

Jak dokonać wyboru?

Trzeba zastanowić się z jakiego materiału ma być wykonana brama: może to być aluminium, stal albo drewno. Dokonując wyboru rodzaju bramy garażowej, trzeba dopasować ją do ilości posiadanego miejsca (przede wszystkim na podjeździe). Należy też zwrócić uwagę, czy na ścianach garażu nie znajduje się nic, co mogłoby przeszkadzać w instalacji konkretnej bramy (okna, rury, czy belki konstrukcyjne), gdy budują się nowe domy Opole jest miastem, które bardzo szybko się rozwija i powstałe tu wiele inwestycji budowlanych.